Blog

Dwa pilnik obrotowe

Pilniki obrotowe - zastosowanie i producenci

Pilniki obrotowe, (lub też frezy pilnikowe) to narzędzia używane w obróbce skrawaniem, które składają się najczęściej z trzpienia, na którym znajduje się część robocza narzędzia. Pilniki obracają się wokół własnej osi, umożliwiając szybsze i bardziej efektywne usuwanie materiału. Wykorzystywane są głównie do precyzyjnego kształtowania i wykańczania powierzchni przedmiotów oraz usuwania nadmiaru materiału.

Czytaj więcej >

oprzyrządowanie maszyny CNC

Oprzyrządowanie maszyn CNC - podstawa precyzyjnej produkcji

Maszyny CNC (Computer Numerical Control) są nierozłączną częścią współczesnego przemysłu produkcyjnego, gwarantując automatyzację i precyzję w procesie obróbki materiałów. Jednakże, aby te maszyny mogły działać z pełną wydajnością, niezbędne jest odpowiednie oprzyrządowanie.

Czytaj więcej >

wiertło do metalu

Wiertła HSS w obróbce metalu

Wiertła HSS wykonane są z wysokowytrzymałej stali szybkotnącej, która charakteryzuje się wysoką twardością, wytrzymałością na ścieranie i temperatury oraz dobrą odpornością na deformacje. Są powszechnie stosowane zarówno w obróbce ręcznej, jak i maszynowej, dzięki swojej uniwersalności i trwałości.

Czytaj więcej >

Głowica frezarska do metalu

Głowice frezarskie: rodzaje, zastosowania i wybór

Głowica frezarska należy do kategorii narzędzi skrawających bez których trudno wyobrazić sobie obróbkę CNC. W zależności od rodzaju głowicy, zastosowania oraz materiału, z jakiego jest wykonana, może ona spełniać różne funkcje i być wykorzystywana w różnych branżach.

Czytaj więcej >

Narzędzia wieloostrzowe

Płytki frezarskie - jakość i precyzja w obróbce skrawaniem.

Płytki do frezowania to wymienne elementy narzędzi skrawających wykorzystywane w obróbce frezarskiej. Montowane są w głowicach frezarskich i charakteryzują się różnymi geometriami krawędzi tnących, powłokami ochronnymi i dostosowanymi kształtami, co pozwala na efektywne dostosowanie narzędzia do różnych zadań obróbkowych na obrabiarkach CNC.

Czytaj więcej >

Węglikowa płytka tokarska Kyocera

Narzędzia tokarskie do obróbki CNC - materiały wykonania

Narzędzia tokarskie do obróbki na maszynach CNC obejmują różne komponenty, takie jak wkłady tokarskie, noże tokarskie, płytki skrawające oraz inne akcesoria, które są montowane na wrzecionie obrabiarki i wykonują różne operacje skrawające. Odpowiedni dobór materiału narzędziowego jest kluczowy dla osiągnięcia pożądanych parametrów obróbki, a dzięki dobraniu ostrza wykonanego z odpowiedniego materiału można osiągnąć różne jej efekty.

Czytaj więcej >

Tokarka cnc tnąca metal

Płytki tokarskie - uniwersalne narzędzie w obróbce skrawaniem CNC

Ze względu na geometrię ostrza płytki skrawające tokarskie możemy podzielić na płytki dodatnie (pozytywne) oraz ujemne (negatywne): płytki dodatnie - występują tylko jako jednostronne. Są bardziej stabilne podczas lekkich operacji, co minimalizuje ryzyko wibracji i drgań. Płytki do toczenia pozytywne są odpowiednie do obróbki precyzyjnych i delikatnych elementów.

Czytaj więcej >

Frezy monolityczne od sprawdzonych producentów to niezastąpione narzędzia do obróbki skrawaniem.

Frezy monolityczne - wydajne i precyzyjne narzędzia do maszyn CNC.

Frezy monolityczne cieszą się rosnącą popularnością ze względu na szereg istotnych zalet, które sprawiają, że są niezwykle atrakcyjne dla przemysłu obróbczego. Ich konstrukcja opiera się na jednym, jednolitym kawałku materiału. Wykorzystując zaawansowane technologie produkcji oraz wysokogatunkowe materiały, takie jak węglik spiekany czy ceramika, frezy te oferują dobrą wydajność i trwałość.

Czytaj więcej >

Śruba, nakrętki i podkładka

Narzędzia do obróbki gwintów

Gwinty odkrywają kluczową rolę w wielu gałęziach przemysłu, zwłaszcza tam, gdzie niezbędne jest mocowanie elementów ze sobą w sposób pewny i trwały. Połączenia gwintowane są powszechne w konstrukcjach mechanicznych, samochodach, lotnictwie, elektronice i wielu innych dziedzinach. W artykule przyjrzymy się różnym rodzajom narzędzi do gwintów, które znajdują powszechne zastosowanie w produkcji.

Czytaj więcej >

Piły taśmowe muszą wytrzymywać duże obciążenia.

Zgrzewanie pił taśmowych

W branży przemysłowej, gdzie precyzja, wydajność i trwałość są kluczowymi kwestiami, zgrzewanie pił taśmowych odgrywa niezastąpioną rolę w tworzeniu wytrzymałych połączeń. Piły taśmowe, które są szeroko stosowane w przemyśle drzewnym, metalowym i wielu innych gałęziach przemysłowych, wymagają trwałych i niezawodnych połączeń, aby przetrwać intensywną pracę.

Czytaj więcej >

Frez chłodzony cieczą podczas frezowania w materiale

Chłodziwa do maszyn CNC - ważny aspekt obróbki skrawaniem

Maszyny CNC stanowią rdzeń wielu procesów obróbki od frezowania po toczenie i wytłaczanie. Ich efektywność jednak zależy w dużej mierze od odpowiednich chłodziw. Różne rodzaje cieczy chłodzących mają inne zastosowania i właściwości. W tym artykule przyjrzymy się ich ważnej roli w procesie produkcji.

Czytaj więcej >

Dwa węglikowe narzędzia do frezowania

Regeneracja narzędzi CNC - cele i zalety

Optymalne wykorzystanie obrabiarek CNC jest kluczowe dla wielu branż przemysłowych, zwłaszcza tych, które zajmują się produkcją części i komponentów o wysokiej precyzji. W celu utrzymania wysokiej jakości obróbki oraz minimalizacji kosztów eksploatacyjnych, niezwykle istotne jest dbanie o jakość narzędzi przeznaczonych do obróbki skrawaniem.

Czytaj więcej >